Historia

Skąd ten pomysł?

Pomysł i założenie firmy sięga już roku 1999, w którym właściciel firmy Piotr Firus rozpoczął studia dzienne na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2004 roku ukończył studia magisterskie z fizyki, ze specjalnością oddziaływania fal akustycznych na organizm człowieka, a konkretnie fizycznych parametrów badań ABR (Auditory Brainstem Response). Badanie ABR to badanie słuchowych potencjałów wywołanych pnia mózgu w reakcji na stymulację akustyczną. Już wówczas Piotr skupił swoja uwagę na oddziaływanie wszelkiego rodzaju fal na organizm człowieka, czego doskonałym przykładem było badanie ABR, gdzie mógł doskonale sprawdzić czy i jak pień mózgu reaguje na pobudzenie akustyczne. Po tym czasie Piotr intensywnie i z poświęceniem zdobywał doświadczenie na rynku krajowym i zagranicznym, cały czas dążąc do spełnienia jednego ze swoich marzeń, a mianowicie założenia własnego przedsiębiorstwa, w którym z pasją i poświęceniem będzie mógł służyć ludziom, a przy tym spełniać się zawodowo.

Efektem tego, w roku 2019, w pełni zdeterminowany, podjął odważna decyzję o założeniu własnego przedsiębiorstwa , w którym mógł jednocześnie wyrazić wizję rozwoju oraz zaspokojenia własnych ambicji oraz połączyć pasję z pracą zarobkową. Tak powstał Dom Zielonej Energii.

Czym się zajmujemy?

Specyfikacją naszej firmy stały się wszelkiego rodzaju instalacje fotowoltaiczne (budujemy zarówno małe instalacje do 50 kW, a także większe instalacje dachowe i farmy fotowoltaiczne do 1 MW) oraz systemy grzewcze IR (Infrared), które w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną stanowią doskonałą alternatywę dla konwencjonalnych źródeł ogrzewania budownictwa jednorodzinnego (patrz osobny dział : Ogrzewanie podczerwienią), a także budownictwa wielorodzinnego. W naszej ofercie pojawiły się także domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych (patrz osobny dział: Domowe stacje ładowania samochodów). Propozycje Domu Zielonej Energii poszerzamy o automatykę budynku w zakresie połączenia proponowanych przez Nas rozwiązań.

Finansowanie

W kwestii finansowania inwestycji, współpracujemy z kilkoma wiodącymi bankami, które są w stanie dobrać idealne rozwiązanie dla Państwa potrzeb, dlatego drogi inwestorze: Nie czekaj! Szkoda czasu i zaoszczędzonych pieniędzy!

Stawiamy na rozwój!

Dzień dzisiejszy jest też naszym intensywnym rozwojem. Nie poprzestajemy tylko na własnym zadowoleniu, ale rozwijamy się stale, co skutkuje poszerzaniem wiedzy wraz z rozwojem branży oraz pełnym zadowoleniem naszych klientów.

Kwalifikacje

Posiadamy wszelkie wymagane kwalifikacje i w pełni profesjonalny zespół instalatorów, który pracuje według wszelkich norm przewidzianych prawem budowlanym (wyposażenie sprzętowe i organizacja miejsca pracy z zachowaniem wszelkich norm i atestów) oraz prawem energetycznym (w pełni wykształcony zespół posiadający niezbędne kwalifikacje potrzebne do zapewnienia najwyższej jakości wykonywanej pracy oraz kwalifikacje niezbędne do uzyskania wszelkich dotacji wykonanej inwestycji).